کارگزاری آینده نگر خوارزمی
عضویت به جمع کاربران ما بپیوندید
021-61914000 شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30

در بازار سرمایه ایران، ثبت نام در سجام امری ضروری است. این اقدام به فعالان بازارسرمایه این امکان را می‌دهد که با احراز هویت در سجام، تمام امور مرتبط با بازار را

به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام دهند. اما قبل از ورود به این دنیای پیچیده، مهم است که مفهوم کد بورسی را به‌درستی درک کنیم.

 

معرفی کد بورسی

 
کد بورسی، هویت خاصی است که به سرمایه‌گذاران در تالار بورس تعلق می‌گیرد و در هر تراکنش، این کد به عنوان شناسه یکتا به کار می‌رود. این کد از ترکیب سه حرف فارسی و پنج عدد تشکیل شده و ممکن است از نام‌خانوادگی سرمایه‌گذار الهام گرفته شود، اگرچه این قاعده همیشه رعایت نمی‌شود. بدون داشتن این کد، شرکت در بازار سرمایه به‌صورت کامل امکان‌پذیر نمی‌باشد.

برای به دست آوردن کد بورسی و شروع سرمایه‌گذاری، ابتدا باید در کارگزاری خوارزمی ثبت‌نام کرده و سپس اطلاعات شما در سجام ثبت شود. احراز هویت در سجام نیز از شما خواسته می‌شود. این فرآیند را می‌توانید به صورت آنلاین و غیر حضوری از طریق کارگزاری خوارزمی انجام دهید.

با ایجاد حساب کاربری در کارگزاری خوارزمی، می‌توانید مراحل ثبت نام در سجام و احراز هویت را غیر حضوری پیگیری کنید. امضای قراردادهای الکترونیکی نیز جزء این مراحل است که به‌صورت رایگان از طریق این کارگزاری امکان‌پذیر است. این روند، بصورت گام به گام، امکان دریافت کد بورسی و کد معاملاتی شما را فراهم می‌کند.

 

مراحل دریافت کد بورسی

 

گام اول : ثبت نام سجام

 
 

گام دوم: افتتاح حساب در کارگزاری خوارزمی

 
 
 

طریقه ثبت نام افراد زیر ۱۸ سال در سجام 

برای ثبت نام افراد زیر ۱۸ سال در سجام، ولی (نماینده قانونی) باید ابتدا ثبت‌نام اینترنتی را از طریق سایت سجام آغاز کند. در صورت متولد بودن زیر 18 سال پس از تکمیل ثبت نام اطلاعات فرزند، ولی (نماینده قانونی) باید به یکی از دفاتر پیشخوان دولت و یا کارگزاری ها به همراه کد پیگیری 10رقمی مراجعه کند تا احراز هویت انجام شود. برای متولدین 18 سال تمام طبق روال فقط احرازهویت ضروری می باشد.

 

در فرآیند افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال:
- تنها مراجعه ولی به دفتر پیشخوان و یا کارگزاری کافی است و نیازی به مراجعه فرد زیر ۱۸ سال نیست.
- اعلام شماره حساب بانکی به نام فرد زیر ۱۸ سال و شماره موبایل منحصر به فرد نماینده قانونی الزامی است.
- از اعلام ایمیل تکراری خودداری کنید و ایمیل منحصر به خود فرد اعلام شود.
باید آگاه باشید، افرادی که قبل از ۱۸ سالگی حساب کاربری ایجاد کرده‌اند، پس از رسیدن به سن ۱۸ سال، تمام قراردادهای قبلی‌شان به صورت خودکار ابطال خواهد شد. به این منظور، یک پیامک به این دسته از مشتریان ارسال می‌شود و آن‌ها به مدت ۷ روز کاری فرصت خواهند داشت تا به صورت کاملاً غیرحضوری احراز هویت در سجام و تایید قرارداد ها را در کارگزاری خوارزمی انجام دهند.

 

ثبت نام اشخاص حقوقی در کارگزاری خوارزمی 

 

 

 

ثبت نام شرکت در سجام قسمت ثبت نام حقوقی و سپس دانلود آخرین نسخه فرم مشخصات شرکت های حقوقی ازسایت کارگزاری آینده نگر خوارزمی 
 
مدارک مورد نیاز:
1. تصویر آخرین روزنامه رسمی و آگهی تأسیس شرکت
2. تصویر روزنامه رسمی آگهی آخرین تغییرات 
3. تصویر اساسنامه شرکت
4. کارت ملی  و کپی شناسنامه تمامی اعضای هیات مدیره
5. تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی 
6. تکمیل قراردادهای جامع، اینترنتی، آنلاین و اعتباری
7. نامه درخواست کد معاملاتی در سربرگ شرکت
8. مدارک معرفی نماینده رسمی شرکت برای دریافت کد بورسی در سربرگ شرکت
9.احراز نهایی امضای اعضای هیات مدیره (ثبت نام غیرحضوری) 

 

اقدامات پس از ثبت نام در سجام 

 

پس از ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی، همچنین پیامک فعال سازی دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین و آفلاین می‌توانید با وارد شدن به این سامانه‌ها، به خرید و فروش سهام بپردازید. با استفاده از نام کاربری خود که پس از ثبت نام نهایی در کارگزاری ارسال می گردد، می‌توانید به پنل کاربری کارگزاری خود وارد شده و سرمایه‌گذاری در بورس را آغاز کنید.
ثبت نام در سجام نه تنها گامی ضروری برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران است، بلکه دریافت کد بورسی و دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین، امکان انجام تراکنش‌های سهام را به شما می‌دهد. پس از دریافت کد بورسی و پیامک فعال‌سازی، با ورود به پنل کاربری، می‌توانید به راحتی از امکانات بورس استفاده کنید و به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه پرداخته و در جهت دستیابی به اهداف مالی خود، گام موثری بردارید. 
این روند آسان و غیرحضوری، فرصت مناسبی را برای شروع یک سفر موفق در دنیای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند.

 

سوالات متداول
 
ثبت نام سجام چیست؟
سجام، سامانه جامع اطلاعات مشتریان تأسیس شده توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، با هدف ایجاد تسهیل در دسترسی سرمایه‌گذاران به خدمات بازار سرمایه ایران است. این سامانه فراهم آمده تا فعالیت‌هایی چون خرید و فروش سهم، صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سایر فعالیت‌های مرتبط، با انجام ثبت‌نام و احراز هویت در آن انجام شود.
 
 
کد بورسی چیست؟
کد بورسی، به عنوان شناسه کاربری در بازار سهام، از ترکیب سه حرف و یک عدد پنج رقمی تشکیل شده و برای هر شخص به صورت کاملاً منحصربه‌فرد است. این کد بورسی، همچون یک شناسه یکتا، مشتریان را در معاملات و ارتباطات با بازار سرمایه شناسایی می‌کند.

 

آیا می‌توانم از طریق کارگزاری خوارزمی در سجام ثبت‌نام و احراز هویت کنم؟
بله، می‌توانید از طریق کارگزاری خوارزمی به صورت کاملاً رایگان و غیر حضوری در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت کنید.

 

اولین گام برای ثبت‌نام در سجام از طریق کارگزاری خوارزمی چیست؟

گام اول برای ثبت‌نام در سجام از طریق کارگزاری خوارزمی، افتتاح حساب در کارگزاری است. این اقدام به صورت غیر حضوری، رایگان و آنلاین و بسهولت انجام می‌شود.

 

چگونه می‌توانم از موفقیت آمیز بودن ثبت‌نام در سجام از طریق کارگزاری خوارزمی مطلع شوم؟

پس از تکمیل ثبت‌نام در سجام از طریق کارگزاری خوارزمی، یک کد ده رقمی از سامانه سجام به شماره همراه معرفی شده ارسال می‌شود. دریافت این کد نشان‌دهنده موفقیت‌آمیز بودن ثبت‌نام است و سپس می‌توانید از طریق کارگزاری خوارزمی فرآیند احراز هویت غیر حضوری سجام را انجام دهید و در کارگزاری آینده نگر خوارزمی ثبت نام خود را تکمیل نمایید.